Dom Twoją oazą, czyli jak wprowadzić do wnętrza Hygge i wygodę zarazem?

Dom jest czymś więcej niż tylko murami. Otóż ważna jest w nim atmosfera, ale też jego estetyka. O ile rad na temat tego, jak należy tworzyć dobrą atmosferę nie będziemy Wam udzielać, o tyle skupimy się na tym, jak sprawić, by dom stał się Waszą oazą. Warto tutaj wprowadzić do wnętrza Hygge.

Hygge – czyli duńskie pojęcie szczęścia

Duńczycy uważani są za jeden z najszczęśliwszych narodów. W czym tkwi ich sekret? Oczywiście w tym, że potrafią czerpać radość i szczęście z drobnych rzeczy. I właśnie tym jest filozofia Hygge. Otóż warto, a może i trzeba doceniać małe rzeczy, otaczać się pięknem. A przy tym wszystkim cieszyć się tym i czerpać z tego szczęście. Ok, nie ma się co oszukiwać, nie brzmi to jakoś szczególnie dobrze. Ale z drugiej strony może warto spróbować i wreszcie osiągnąć radość życia, tym bardziej, że Duńczykom się udało. Samo słowo Hygge można przetłumaczyć jako komfort, przytulność, bezpieczeństwo, a także radość i piękno. I właśnie to ma dać każdemu człowiekowi szczęście. Poprzez Hygge można osiągnąć wewnętrzną równowagę. Czemu by tego nie spróbować, skoro ten koncept narodził się w Danii w XIX i Duńczycy nadal są uznawani za jednych z najbardziej szczęśliwych ludzi na świecie. Czas więc wprowadzić Hygge do życia i można to zrobić aranżując mieszkanie.

Piękno w delikatnej odsłonie

Aby wasze mieszkanie było Hygge, musi łączyć w sobie funkcjonalność, ale i piękno. Musi być wygodne, ale też sprawić, że przebywanie w nim staje się przyjemniejsze. W końcu nie od dziś wiadomo, że w pięknych miejscach kawa smakuje lepiej czy nawet tani obiad staje się lepszy. Oczywiście poprzez piękno aranżacji nie mamy na myśli tego, że musi być ona pełna zabytków czy drogich dekoracji. Chodzi przede wszystkim o to, że wprowadzając harmonię także w aranżacji i stawiając na minimalizm można osiągnąć należyty efekt. Pomyślcie tylko, że można łączyć estetykę i funkcjonalność i właśnie tym trzeba się kierować. W sumie nie jest to wcale takie trudne. Pomyślcie tylko, że poduszki nie muszą być tylko poduszkami, ale mogą stać się też dekoracją pomieszczenia. Wystarczy tylko wybrać takie w dekoracyjnych poszewkach we wzory skandynawskie. Do tego jeszcze powinny być w jasnych kolorach i ciepłych barwach. Skoro poduszki to i pled. Także w tym przypadku estetyka i wygoda muszą iść w parze. A jeżeli chodzi o dekoracje to wcale nie trzeba stawiać na masę bibelotów, lecz zgodnie z Hygge trzeba wybierać takie, które czemuś służą. Mogą to być pikowane świeczki o wspaniałych zapachach, które tworzą piękną otoczkę, a relaks staje się jeszcze przyjemniejszy. Do tego warto też wybrać cotton balls, ale i taśmy LED z diodami Chip on Board, które można zabudować i uzyskać efekt jednolitej linii światła i to bez widocznych diod. Dodatkowo dzięki COB można uzyskać dużą moc i mocny strumień świetlny, a przy tym pobór energii nie jest duży.

Drewno – piękno i to „coś”

W domu utrzymanym w stylu filozofii Hygge nie może zabraknąć drewna. Może ono być w formie mebli, stolika kawowego czy też drewnianych ramek. Zwróćcie tylko uwagę, że każdy kawałek drewna ma to „coś”, a tym czymś jest unikalny rysunek tworzący słoje i sęki, który jest jedyny w swoim rodzaju. Dzięki temu pomieszczenie zyskują piękno, które od razu jest widoczne. Do tego drewno jest materiałem naturalnym i w pełni ekologicznym, a przy tym sprawdzi się nawet dla alergików czy astmatyków. A skoro już o meblach mowa, to koniecznie powinniście postawić na takie posadowione na lekkich, linearnych nóżkach, dzięki temu pomieszczenie zyskuje więcej przestronności, ale zachwyca też lekkością, a przy tym skandynawski minimalizm jest zachowany.

Czas na wybór oświetlenia

Czas na wybór oświetlenia i również tutaj należy zachować umiar. Doskonale sprawdzi się oświetlenie punktowe, ale też lampa wisząca utrzymana w subtelnej formie. Świetnie prezentuje się taka z drewnianym koszem. Jako oświetlenie dodatkowe warto postawić na taśmę LED COB, którą możecie ozdobić sufit podwieszany. Ale to nie koniec możliwości, bo może służyć jako podświetlenie mebli i dzięki temu możecie wyeksponować to, na czym Wam zależy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij