smart rozwiązania w domu

Smart rozwiązania w Twoim domu, które są must have – czas je poznać

Smart rozwiązania w domu zapewniają zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo. Dzięki nim można mieć więcej czasu dla siebie, czy szybciej wykonywać pewne czynności. Zapewniają też po wprowadzeniu oszczędność w budżecie domowym. Z tego powodu warto poznać rozwiązania, które są must have.

Inteligentne lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu, które pozwoli oszczędzić na rachunkach za prąd

Bez wątpienia wracanie do domu po zmroku nie należy do przyjemności i nie chodzi tu o to, że wtedy akurat przypominają się wszystkie obejrzane horrory czy seriale kryminalne, ale bardziej o to, że brak oświetlenia automatycznego na zewnątrz skutkuje tym, że po podejściu do drzwi trzeba zamek podświetlać latarką, aby trafić kluczem do zamka. To bardzo niewygodne, dlatego inwestycja w kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu może być naprawdę dobra. Światło będzie się włączać ilekroć ktoś znajdzie się w pobliżu czujnika i wyłączy się automatycznie, gdy zniknie z jego pola detekcji. Kinkiety z czujnikiem ruchu czy tak samo działające plafony pozwolą zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Nie trzeba pamiętać o wyłączaniu światła, bo wyłączy się automatycznie.

Odkurzacz automatyczny, który sprząta za Ciebie

Na pewno z rozwiązań smart warto wybrać odkurzacz automatyczny zwany też robotem sprzątającym. To niewielkie urządzenie jest nie tylko niezwykle zwrotne, ale i bardzo dokładne. Mapuje teren w poszukiwaniu zanieczyszczeń i miejsce po miejscu je usuwa. W razie potrzeby wraca w to samo miejsce, gdy jest taka konieczność. Odkurzacz zbiera zanieczyszczenia do worka, który można opróżnić później jednym ruchem. Dodatkowo, gdy wykryje słabą baterię sam wraca do stacji dokującej. Można go zaprogramować na konkretną godzinę pracy. Wyrywa przeszkody, zatem nie najedzie na zwierzęta domowe ani nie spadnie ze schodów.

odkurzacz

Kosiarka ze stacją dokującą, która wykosi trawnik pod Twoją nieobecność

Kolejnym świetnym narzędziem smart, które musisz mieć jest kosiarka. Dzięki stacji dokującej w każdej chwili może przerwać koszenie, by podładować akumulator. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Kosiarka wysuwa ostrza, gdy ścina trawę na odpowiednią wysokość i chowa je, gdy wykryje przeszkodę. Także zbiera skoszoną trawę do pojemnika. Trawnik może być niezwykle równo przystrzyżony, a taki sprzęt sprawdza się nawet w ogrodach położonych na nierównym terenie.

Lodówka, która przypomni Ci o tym, że produkty się kończą

Następną propozycją może być lodówka. Otóż ten sprzęt może być wyposażony w podgląd, który można obejrzeć na ekranie smartfona. Dzięki temu można szybko zweryfikować czy czegoś nie brakuje będąc na zakupach, a dodatkowo nie kupuje się niepotrzebnych rzeczy. Takie funkcje choć rzadkie są już wykorzystywane przez wiele osób. Lodówka, która ma sygnalizację otwartych drzwiczek i możliwość regulacji temperatury to także sprzęt typu smart.

Ekspres, który przygotuje dla Ciebie aromatyczną kawę, która będzie na Ciebie czekać rano

Na pewno ekspres do kawy to sprzęt, który wykorzystujemy wielokrotnie w ciągu dnia. Jednak o ciepłej kawie często najbardziej marzymy rano, gdy wstajemy z łóżka i chcemy dodać sobie więcej energii. Ekspres z funkcją smart po zaprogramowaniu sam ją przygotuje i jej zapach obudzi Cię rano. Nie musisz tracić czasu na przygotowywanie kawy, sypanie ziaren, bo wszystko zrobi za Ciebie ekspres automatyczny.

Rolety, które opadają i podnoszą się zgodnie z wschodem i zachodem słońca lub zaprogramowanymi godzinami

Okazuje się, że smart rozwiązań wartych zastosowania jest całkiem sporo i należą do nich także rolety zewnętrzne sterowane z poziomu panelu sterowania urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnego domu. Dzięki temu każda chwila jest możliwa do wykorzystania na relaks, a szereg czynności wykonują wcześniej zaprogramowane sprzęty. Rolety tworzą barierę ochronną i świetnie sprawdzają się jako dodatkowa zimowa izolacja. Można je opuszczać i podnosić samodzielne albo pozwolić mechanizmowi działać. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które pracują zmianowo i chcą wyspać się w ciągu dnia po nocnej zmianie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij